Vírusy versus baktérie

S baktériami a vírusmi sa stretávame všade okolo nás. Život bez nich nie je možný, sú jeho súčasťou. A to v dobrom i zlom slova zmysle. Baktéria a vírusy sú jednoducho naši každodenní spoločníci. Či sa nám to páči alebo nie.
 
A aby sme sa o tých "potvorkách" dozvedeli aj niečo bližšie, pripravili sme prednášku spojenú s besedou pod názvom "Vírusy versus baktérie", ktorá sa konala 25. februára 2014 o tretej hodine popoludní v Dennom centre pre seniorov na Trnávke - Na úvrati 52. Podujatie poctili svojou prítomnosťou starosta Ružinova Dušan Pekár, spisovateľ  Július Švihran a aj Televízia Ružinov, ktorá položiila niekoľko otázok hlavnému protagonistovi podujatia.
 
Tým bol človek viac než kompetentný a ešte k tomu aj Ružinovčan - Július Rajčáni, lekár, vedec, pedagóg a odborník na poli mikrobiológie a virológie, ktorého úspešné pôsobenie doma i v zahraničí je všeobecne známe, a ktorý po úvodnej prednáške potom s niekoľkými desiatkami seniorov besedoval a odpovedal na ich otázky. 
 
Pán docent zaujal všetkých prítomných nielen erudovaným a pritom zrozumiteľným výkladom, ale i schopnosťou ilustrovať  na príkladoch z nášho života, ale i na základe skúseností výskumníka - súvislosti, ktoré sú overené odborným bádaním a ktoré by sme mali rešpektovať.
 
Z podujatia - v rámci ktorého bolo možné  aspoň nakuknúť  do sveta vírusov a baktérií - mali všetci prítomní veľmi dobrý dojem a odchádzali spokojní. 
 
Veď  nezaškodí, keď spoznáte bližšie niečo, s čím sa každý deň stretávate. 
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.