Tri novinky v našej knižnici

Áno, okrem knižných noviniek sa môžete v našej knižnici stretnúť aj s inými novinkami. Našim čitateľom, návštevníkom, ale aj pre všetkých Ružinovčanov sú k dispozícii 3 zaujímavosti, ktoré skvalitňujú knižničné služby.

Aj napriek tomu, že financií na kultúru je stále málo, podarilo sa nám - k biblioboxu, ktorý už je v prevádzke na Miletičovej 47 - zakúpiť ďalšie dva biblioboxy (Zimná, Tomašikova), čo umožňuje našim čitateľom vrátiť u nás zapožičané knihy 24 hodín denne, sedem dní v týždni, čo sa určite využije najmä počas nastávajúcich vianočných sviatkov.

biblioboxy
V knižnici na Bachovej sa podarilo našim pracovníčkam vytvoriť kútik literatúry v anglickom jazyku, do ktorého v týchto dňoch pribúdajú zaujímavé knihy v angličtine a tak si naši jazykovo zdatní čitatelia môžu spríjemniť vianočné sviatky, napr. Harryho Pottera alebo Hru o tróny prečítať v angličtine.

A ako sa hovorí do tretice všetko dobré, v ústrednej knižnici na Miletičovej sa podarilo vytvoriť nový priestor na rôzne knihovnícke aktivity spojené najme s našimi najmenšími čitateľmi (podujatia pre základné školy a pod.) Priestor vznikol uprataním, vymaľovaním a nanovo zariadením skladu vyradených kníh. Aj keď sa jedná o rozlohou neveľkú miestnosť, veríme že jej využitie hlavne v nasledujúcich mesiacov bude najlepšou odmenou pre naše pracovníčky.

Zároveň sa chceme poďakovať prvákom zo ZŠ v Ružovej doline, ktorí ju ako prví navštívili, vyskúšali kvalitu koberca a vankúšov (na ležanie) a zároveň ju spolu s tetami knihovníčkami slávnostne otvorili aj pre ostatné deti. Pozrite si fotografie z tejto akcie.

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!