Tolkien reading day - Deň čítania Tolkiena (Pán prsteňov)

Či už ste videli filmové spracovanie alebo ste sa rozhodli zostať verný len knižnej verzii, prípadne poznáte oboje, vedzte, že ste mali možnosť spoznať jeden výnimočný príbeh o odvahe a dobre. Kde sa hovorí o skutočných hodnotách, hrdinstve a sebazaprení.

 

Pán prsteňov sa zaraďuje do kategórie fantasy, čo vlastne znamená, že zobrazuje fantastické svety s vymyslenými postavami a pravidlami. 

Autor J.R.R Tolkien, ktorého si práve 25. marca pripomíname udalosťou Tolkien reading day, Deň čítania Tolkiena, sa pri písaní tohto príbehu inšpiroval nórskou, ale aj fínskou, anglo-saskou, či gréckou mytológiou. Vytvoril zaujímavý a bohatý svet Stredozeme, ktorý môžeme študovať hodiny. A hoci ide o svet úplne vymyslený, rozpracoval ho do takých detailov, že nám príde ako skutočný.

Hobit Frodo a jeho družina sa vydávajú na dobrodružstvo, aby zničili magický prsteň, ktorý v sebe obsahuje nesmiernu moc, no zároveň predstavuje pre našich hrdinov nebezpečenstvo. Či sa im to podarí, možno už tušíte alebo dávno viete, ale my vám viac neprezradíme.

 

Elfovia, hobiti, orkovia, trolovia, či stromom podobné bytosti entovia - tieto postavy sú pestré, zaujímavé. Niektoré majú vlastný vymyslený jazyk, ktorý ich robí reálnejšími. Je jasné, ktoré stoja na strane dobra a ktoré na strane zla. 

Trilógia Pán prsteňov nesmie na vašej poličke chýbať.

 

...V zemi zvanej Mordor, kde tieň vládne zlom.

Jeden prsteň vládne všetkým, jeden všetkým káže

Jeden všetky privedie, do temnoty zviaže

V zemi zvanej Mordor, kde tieň vládne zlom....

 

 

V príbehu nájdete:

 

 

O dostupnosti titulu sa informujte na pracoviskách Knižnice Ružinov alebo v katalógu.

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.