Rytier dobrej knihy 2019

Rytier dobrej knihy 2019

Tradičný ružinovský knižničný happening (tento bol už 9. v poradí) sa konal opäť v Dome kultúry Ružinov.  Hostia a diváci sa s navrhovanými laureátmi na ocenenie „Rytier dobrej knihy“ stretli tentokrát nie vo foajé, ale v Male sále, a to 25. novembra 2019 o štvrtej hodine popoludní.

Aj keď spočiatku boli isté obavy, čo všetko spôsobí menší a koncentrovanejší priestor – priebeh podujatia ukázal, že hlavným faktorom v konečnom dôsledku je schopnosť všetkých prítomných podieľať sa na tvorivej a zmyselmajúcej atmosfére, čo sa aj potvrdilo.

Darina Horáková - riaditeľka Knižnice Ružinov predstavila tentokrát šiestich "rytierov", ktorí na záver prevzali "rytierske diplomy" z rúk starostu Mestskej časti Bratislava - Ružinov Ing. Martina Chrena.

Bolo by nosením dreva do lesa podrobnejšie opisovať priebeh podujatia, ktorého hlavnými znakmi - okrem iného - sú dôstojnosť, úcta a vážnosť k osobnostiam, ktoré svojou prácou, životom a aktivitami preslávili našu mestskú časť nielen na našom malom Slovensku, ale aj v celom šírom svete.

A tak môžeme len konštatovať, že prítomnými ocenenými za rok 2019 boli: choreografka, tanečnica, umelecká vedúca DFS Trávniček Zdenka Vaňová Nererová, maliar, grafik, humorista a spisovateľ Milan Stano, autorka enviromentálnych knižiek pre ružinovské deti a výtvarníčka Zuzana Pallaghyová, herec a režisér Alžbetínskeho naivného divadla pre seniorov František Ľuboš Šatan, cestovateľ, publicista, bloger, hudobník a poét Peter Gregor a šieste ocenenie získala publikácia, ktorú vydala Knižnica Ružinov pod názvom „Knižnica Ružinov v čase a priestore“ a ktorá je svedectvom o činnosti a aktivitách knižnice v rokoch 1972 až 2018. Diplom prevzal výkonný redaktor a zostavovateľ publikácie Peter Kuzma.

Čo k tomu dodať? Tohtoročný happening mal svoju nenapodobiteľnú svojskú tvár, umocnenú múdrymi a zaujímavými ľuďmi a tiež zaujímavou hudbou, ktorá zaznela v podaní harfistky Emílie Nádlerovej Psotovej.

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.