Rozlúčka s knižnicou na Trnávke

Najprv treba vysvetliť, aká to vlastne bola rozlúčka.

Dňa 8. 6. 2016 prišli do našej knižnice na Trnávke žiaci IV. A a IV. B triedy zo ZŠ na Vrútockej, aby sa rozlúčili a poďakovali za štvorročnú spoluprácu s knižnicouktorú počas tohto celého obdobia navštevovali kolektívne.

Na rozlúčkovom podujatí bolo 45 žiakov. Pripravili si tablo triedy a každý prezentoval seba a svoje zážitky.

Program bol obohatený o hudobný vstup p. profesora Stankovského, popredného klaviristu a pedagóga VŠMU, ktorý do podujatia vniesol umelecký dojem.

Deti si vypočuli nádherné melódie od J. Offenbacha: Hoffmanove rozprávky - Barcarola, dve piesne Elizy z muzikálu My fair lady, od J. Brahmsa citovú melódiu Uspávanka, ďalej od W. A. Mozarta Chlieb s maslom a na koniec z muzikálu Cats - Mačky melódiu Memory od A. L. Webbera.

Samozrejme, ako je spomenuté v úvode, išlo len o rozlúčku s kolektívnymi návštevami knižnice.

Od piateho ročníka budú školáci knižnicu navštevovať už individuálne, veď ako by mohli zabudnúť na miesto, kde strávili toľko pekných chvíľ.

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!