Rozlúčka s knižnicou

Žiaden strach, nešlo o skutočnú rozlúčku, ktorá by znamenala koniec, ale práve naopak. Rozlúčiť sa do knižnice na Trnávke prišli 16. júna 2015 žiaci štvrtého ročníka zo základnej školy Vrútocká, ktorí pravidelne celé štyri roky spolu s pani učiteľkami raz do mesiaca knižnicu navštívili a okrem toho, že si požičiavali knihy, tak sa aj veľa dozvedeli a naučili, súťažili, recitovali a dokonca si aj zaspievali.
 
Dnes prišli takto spoločne posledný raz, od budúceho školského roku už budú piataci a bude len na nich, či si napriek rôznym novým povinnostiam nájdu cestu do knižnice. Veríme, že práve preto, že sa takto spoločne naučili využívať služby knižnice, budú  (podľa ich vlastných slov určite) navštevovať knižnicu aj v nasledujúcich rokoch.
 
A ako taká rozlúčka vyzerá? Musí byť hlavne veselá a preto si pre nich tety knihovníčky pripravili zábavno-súťažné podujatie. Začalo sa tým, že sme našich štvrtákov vyskúšali zo základných vedomostí, ktoré má mať každý správny čitateľ a ako sa ukázalo, vedeli všetci na jednotku. Zistili sme že poznajú veľa našich aj zahraničných spisovateľov, vedia povedať, čo čítali, ako sa kniha volala a o čom bola.
 
Keď sa pridali aj pani učiteľky a potvrdili, že všetci si vzorne písali čitateľské denníky, prišlo na rad rozdávanie diplomov „za štvorročnú spoluprácu s našou knižnicou...“ a samozrejme sladká odmena. No a to už bol naozaj koniec a rozlúčka, ale zároveň aj začiatok, pretože v septembri sa do knižnice vyberú spolu s pani učiteľkami noví prváci....
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.