RE:kreácia - informácie o festivale

 

 

 

Detský festival začína v pondelok 2.10.2017 v ÚK na Miletičovej 47 slávnostným otvorením o 8:30 hod.  Program bude prebiehať až do utorka 10.10. 2017. Detailný časový harmonogram, miesta podujatia a program bude uvedený v sprievodcovi.

 

Ako vznikol názov?

Názov podujatia RE:kreácia predstavuje slovnú hračku, zloženú z: “kreativity”, “rekreácie” a “RE:” z anglického “reply”, teda odpoveď. Spojením a modifikovaním týchto troch slov vzniká nielen názov podujatia, ale aj odpoveď na všetky otázky, ktoré sa týkajú projektu.

·         -  kreácia - tvorba - či už diela, autora, myšlienok, vlastne všetkého

·         -  rekreácia - oddych, nabudenie, získanie síl

 

CIEĽOM kreatívneho festivalu je predstaviť deťom procesy vzniku knihy a vytvoriť mladého autora. Cez prezentácie, prednášky, workshopy a tvorivé dielne pod vedením skúsených odborníkov a nadšencov všetkého, čo ku knihe a kreativite patrí, získajú deti pohľad na súčasný proces tvorby knihy a autora. Počas týchto dní bude deťom sprostredkované  vzdelávanie, oddych, zábava a hlavne budú rozvíjať svoju kreativitu a um.​ 

PRVÝ TÝŽDEŇ si deti vyrobia vlastnú knihu a získajú základné poznatky o jej tvorbe.

Aktivity začínajú pondelkovým workshopom s Radovanom Blahom o histórii kníh a o ich reštaurovaní. V utorok budú deti pokračovať s Veronikou kreatívnym workshopom na tému „Ako sa píšu knihy“. V stredu bude prebiehať kreatívny workshop s ilustrátorom Ľubom Palom. Vo štvrtok sa deti dozvedia viac o vydávaní kníh, stretnú s editorom vydavateľstva Slovart Erikom Fazekašom a potom s vydavateľmi z Hydry. Piatok prvého týždňa bude patriť workshopu s kreatívnym štúdiom Amulet, kde si deti budú vyrábať svoju vlastnú knihu a nakoniec ju aj pokrstia.

CELÝ DRUHÝ TÝŽDEŇ sa bude niesť v duchu: čo sa deje s knihou po jej výrobe. V pondelok sa deti stretnú so spisovateľkou a zástupkyňou autorskej spoločnosti Lita a dozvedia sa, prečo je dôležité, aby si ich nápad na knihu neprivlastnil niekto iný. Utorok sa deti budú môcť zúčastniť workshopu s knihovníčkami z Knižnice Ružinov, ktoré pre deti pripravia špeciálny program. A zároveň sa v utorok dočkáme aj vyhodnotenia a oslavy festivalu.

Príchod detí do knižnice v daný deň podľa rozvrhu, kedy program začína od 8:30 hod., bude možný medzi 8:00-8:30 hod. Deťom bude musieť byť po ukončení aktivity zabezpečený sprievod, poverená osoba zo školy alebo rodič späť do školy. Pomôcky a pitný režim zabezpečí knižnica.

Kontakty na riaditeľstvo nájdete na tomto linku.

Hlavným partnerom a projekt RE:kreácia finančne podporil Fond na podporu umenia.

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás

Fašiangy - pozvánka

Pozývame Vás na prednášku slovenskej etnologičky PhDr. Kataríny Nádaskej, PhD....


SWAP kníh a hier pre deti 2020 - pozvánka

VYMEŇTE DETSKÉ KNIHY A HRY ZA INÉ!


Bratislava - moje mesto 2020

Mestská knižnica v Bratislave vyhlasuje 10. ročník súťaže literárnej a výtvarnej tvorby školákov BRATISLAVA, MOJE MESTO 2020...


Archív pozvánok
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.