Príbeh záložiek a obrazov

Záložka.

Robíme si ju zo všetkého, hlavne ak ju potrebujeme rýchlo.
Bloček z nákupu. Lístok na autobus.  Servítka.  Čokoľvek, čo je po ruke.

Pamätám si, že záložky obsahovali len strohé informácie – názov firmy, s jednoduchou grafikou. Odvtedy sa ale mnoho pomenilo a môžeme objavovať záložky s vtipnými textami, motivačnými myšlienkami alebo krásnymi obrázkami, prípadne si vytlačiť tú svoju na tlačiarni.

Záložky nielen chránia knihy pred robením uší, ale ju aj zdobia. Nájdete na nich aj dôležité informácie, ako otváracie hodiny alebo kontakty. A čo je super, SÚ ZADARMO!

Tie v Knižnici Ružinov si prešli svojím vývojom. Snažíme sa ich vždy robiť tak, aby mali originálny dizajn, aby proste boli naše a slúžili vám, čitateľom.

 


aj takto vyzerali naše záložky

 

Tentokrát sme ale spolupracovali s naozajstnou odborníčkou.
Dominika Žáková je akademická maliarka. Vie o farbách skoro všetko, vie ich správne použiť, vie o nich hovoriť. A má rada knihy. Preto špeciálne pre našu knižnicu pripravila originálne návrhy záložiek podľa najnovšej produkcie obrazov, v ktorých používa geometrické tvary. Pretože záložky si zaslúžia byť krásne.

A tak sa veľké Dominikine obrazy premietli do menších rozmerov v podobe knižničných záložiek.

                                                             

 

Dominiku sme navštívili aj na výstave jej diel Klub anonymných fariebaby sme jej slávnostne poďakovali za návrhy a odovzdali vzorky našich knižničných záložiek.

 

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.