Pred Vianocami Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša

Prišlo najkrajšie obdobie v roku. Obdobie, kedy môžeme obdarovať deti, pripomenúť si tradičné hodnoty, dôležitosť čítania a ponúknuť deťom malé knižničné zázraky. 
 
V pondelok 5.12.2016 začal týždeň mikulášskych čítaní po celom Slovensku. A čítalo sa aj v Knižnici Ružinov v rámci projektu Celé Slovensko číta deťom. Tento projekt, ktorý sa nesie v znamení hesla “Čítajme deťom 20 minút každý deň”, sa konal aj na našich pobočkách a kolegyne knihovníčky sa veru zahanbiť nedali. Ružinovských mikulášskych podujatí sa zúčastnilo viac ako 350 detí z materských a základných škôl Ružinova. Pozrite si fotky z podujatí, hovoria samé za seba. 
 
Knihovníčky si spolu s deťmi prečítali krátky vianočný príbeh spojený s overením si čitateľskej gramotnosti. V ďalšom bode programu sa venovali rozprávaniu o vianočných tradíciách, vyspovedali deti o ich zvykoch a o tom, či pomáhajú mamkám s pečením a tatkom s vianočným stromčekom. V závere podujatí dostalo každé dieťa mikulášske balíčky, ktoré sponzorovala Knižnica Ružinov. 

Pozrite si video zostrih z Mikulášskeho čítania v knižnici na Tomášikovej 25.
 
Za Knižnicu Ružinov vám aj my prajeme príjemné sviatky v teple vášho domova a vidíme sa v novom roku 2017. 

Letný video seriál
files/gallery/1573/1573-thumb-s.jpg

14. diel - Posledný diel

A to už je koniec nášho Letného video seriálu "Prezraď mi, čo čítaš"...


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.