Osobnosť - Winston Churchill

Ak obľubujete životopisné príbehy, máme pre vás odporúčanie na jednu z najdôležitejších osobností dvadsiateho storočia, ktorá by vo vašom všeobecnom prehľade nemala chýbať. V našej Ústrednej knižnici KR na Miletičovej nájdete množstvo kníh zaoberajúcich sa životom tejto osobnosti, ako aj knihy od samotného autora. O kom hovoríme a o aké knihy ide? Milí čitatelia, zoznámte sa s Winstonom Churchillom.
 


Clive Ponting - Churchill

Táto mohutná kniha má až neuveriteľných 810 strán. Taký veľký bol príbeh Winstona Churchilla, ktorý sa rozhodol opísať vo svojej knihe Clive Ponting. Winston Churchill sa dožil neuveriteľných 90 rokov, z toho bol 55 rokov členom parlamentu. Okrem toho napísal aj vlastné knihy a množstvo prejavov, ktoré ho preslávili. Ponting sa špecializuje na historické a politické spisy a taktiež na britský vládny systém, preto bola pre neho česť, že mohol spísať biografiu Winstona Churchilla.

Ak sa vám nechce listovať touto hrubou knihou, v registri sme našli prehľadne spísané dôležité momenty z Churchillovho života, ako aj jeho politické názory, ktoré by vás mohli zaujímať. Čo si myslel napríklad o postavení žien? Aký bol jeho názor na rasovú otázku? Bol skutočne egoista?

 

Winston Churchill - Dejiny anglicky hovoriacich národovO Churchilovi sa hovorí, že to bol muž, ktorý dokonale ovládal slová a vedel, ako veci správne pomenovať. Prečo si neprečítať knihy napísané ním, kde si môžete prečítať všetky jeho dôležité myšlienky?
Dejiny anglicky hovoriacich národov mapujú históriu vzniku Veľkej Británie až po začiatok prvej svetovej vojny, čo predstavuje až neuveriteľných 2000 rokov. Nenájdete v nej suché fakty, Churchill ponúka svoj osobný názor na procesy, vďaka ktorým si anglicky hovoriace krajiny získali svoj špecifický charakter a postavenie. Povinné čítanie pre všetkých britofilov.

 

Nigel Blundell - Winston Churchill : Ilustrovaný životopis

Zabudnite na wikipediu, v knihe Ilustrovaný životopis Winstona Churchilla nájdete všetko podstatné o verejnom aj súkromnom živote Winstona Churchilla s priloženými fotografiami z jeho života. Fotky zachytávajú jeho vstup do politiky, jeho bežný pracovný deň, či vzťah so ženou Clementine. Časť je venovaná aj jeho dobrodružnému životu - zažil vojnu na vlastnej koži, rád lietal a obľuboval jazdu na koni. Kniha je veľmi pútavá a prehľadná a dá sa v nej dlho listovať a prezerať si zaujímavý Churchillov život.
 

 

Joan Hardwick - Clementine Churchillová, žena velkého muže : Soukromný portrét

Hovorí sa, že za každým úspešným mužom stojí žena. Kto bola Clementine Churchillová? Aké je to stáť po boku veľkého muža? Neverila, že by mala byť svojmu mužovi podriadená alebo aby znamenala menej ako on. Vždy svojho muža podporovala a ukazovala jeho osobnosť v dobrom svetle. Nebola len pasívna žena stojaca vedľa mocného Churchilla, bola vždy dobre informovaná a aktívne sa zaujímala o dianie vo svete. Aké tajomstvá ukrývala táto vždy šarmantná žena a čo sa dozvieme o Churchillovi samom?

 

Knihy sú dostupné k vypožičaniu na Ústrednej knižnici KR na Miletičovej.
Zdroje obrázkov: pixabay.com, martinus.sk

 

 

„História bude ku mne zhovievavá, pretože som sa odhodlal ju písať.“ W.CH.

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.