Objektívom pokory a vzdoru

Dňa 28. mája 2019 pripravila Knižnica Ružinov v Dome kultúry Ružinov uvedenie do literatúry a krst v poradí už siedmej knihy autora Pavla Füköho pod názvom Objektívom pokory a vzdoru. Autor je bývalý redaktor a televízny režisér, ktorý uviedol na obrazovky celý rad domácich i svetových osobností, ale hlavne vynikajúci hudobník, muzikant a od penzijného veku aj spisovateľ.  Knihu tak ako aj všetky predchádzajúce vydala Knižnica Ružinov v rámci svojej edičnej činnosti. Nevšedný názov sa žánrovo i literárne vymyká pravidlám zaužívaným dobovým konvenciám. Nie sú to eseje, glosy, ani literatúra faktu, ale úvahy, postrehy a zamyslenia na báze pokory ako úcty k veciam živým i neživým, avšak podliehajúcim etickým hraniciam a preto je vzdor jej nutným ekvivalentom. Zaujímavú knihu „povitú do perinky ako batoľa“ odprevadili na cestu k čitateľovi sudičky, známe bývalé televízne hlásateľky Dana Herrmannová, Norika Beňačková, Adela Straková a Jana Hauserová. Tentokrát medzi nimi chýbala Blažena Kočtúchová, ktorá odišla pred pár týždňami do hlásateľského neba. Štvoricu kmotier doplnili aj dvaja páni, spisovateľ, estét a slovenčinár PhDr. Ľubomír Hallon a profesor MUDr. Viliam Fischer, ktorého nedávnu 80 – tku si prítomní tiež pripomenuli. Na podujatí bolo možné vidieť množstvo významných osobností z oblasti medicínskej vedy, kultúry, umenia, športu a spoločenského života nielen z Ružinova, ale i Bratislavy a Slovenska.

11. diel - ÚK Miletičova, 3. časť

Aj tentokrát sme sa vybrali do Ústrednej knižnice Knižnice Ružinov na Miletičovej 47, aby sme pre vás natočili ďalší diel Letného video seriálu "Prezraď mi, čo čítaš". Tentokrát to bolo také "rozlúčkové" rozprávanie...