Marec - mesiac knihy (bilancia)

Tak a znova tu bol marec – mesiac knihy a sním aj zvýšený výskyt čitateľov (hlavne tých detských) v našej knižnici. A keďže sme tento rok začínali marec jarnými prázdninami, tak v nasledujúcich dňoch sme v našej knižnici vítali hromadné návštevy škôlkarov, školákov, študentov, ale aj seniorov aj niekoľkokrát za deň.
 
Na všetkých našich pobočkách sme zorganizovali základné informačné výchovy pre rôzne vekové skupiny, ale nezabudli sme ani na Mateja HrebenduĽudovíta Štúra a samozrejme aj Andersena.
 
Vyhlásili sme súťaž o najobľúbenejšiu detskú knižku u nás v Ružinove, do ktorej sa zapojili žiaci ružinovských základných škôl, usilovne kreslili a písali. Tiež sa v našich knižniciach veľa recitovalo a dokonca aj spievalo a tancovalo.
 
Na zábavu ale nemali čas ružinovskí seniori, ktorí sa zúčastnili na počítačových kurzoch, organizovaných našou ústrednou knižnicou na Miletičovej ulici a na odborných prednáškach na rôzne témy, ktoré boli pre nich v marci pripravené.
 
Je pravda, že počas celého roka sa v našej knižnici deje niečo zaujímavé, ale práve v marci je toho asi naozaj najviac , o čom sa najlepšie presvedčíte na výbere fotografií, ktoré urobili naši pracovníci, práve počas Marca – mesiaca knihy.
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.