Malá lienka v Afrike

Malá lienka v Afrike

Lienka v Afrike? Prosím vás pekne, čo by tam robila? To si mysleli mnohí, ale to ešte nevedeli, že  dňa 4. decembra 2019 o 10.00 hod. sa vo vynovenom  a vykrášlenom Oddelení pre deti a mládež na pobočke Bachova 7 konala prezentácia knižky Pavla Kaisera „Malá lienka v Afrike“.

Veru tak. Malí predškoláci z Materskej školy na Bancíkovej ul. sa mali možnosť osobne stretnúť s ujom spisovateľom, ktorý knižku napísal a ktorý deťom porozprával ako sa to všetko zomlelo a prečo vlastne bola lienka v Afrike. Prítomní boli aj krstní rodičia, teta spisovateľka Kristína Balúchová a ujo ilustrátor Marcel Králik, ktorí spolu s autorom knižku pokrstili. Podujatie moderovala bábka – knihovníčka Evička z ríše rozprávok.

A tak deti zistili, že aj taká lienka – aj keď maličká – je dôležitá a nenahraditeľná a nestratí sa ani v Afrike medzi krokodílmi, slonmi a opicami a dokáže pomôcť aj týmto oveľa väčším a silnejším zvieratkám keď to potrebujú.

Aj lienke sa však cnie za domovom, pretože platí stará múdrosť, že všade dobre, ale doma najlepšie a že si treba vážiť krajinu, v ktorej žijeme a v ktorej sme sa narodili.

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.