Knižné tipy na jeseň

Na jeseň máme niečo pre vás.

 

Obálka knihy Arthura Conana Doyla - Pes Baskervilský

Poznáte klasický príbeh Sherlocka Holmesa Pes Baskervilský? Ide o jeden z jeho najstrašidelnejších prípadov, ktorý vás prinúti pozažínať svetlá v byte a pri večernej chôdzi neustále pozerať za seba. Pochmúrne prostredie, nadprirodzeno, mysteriózne bytosti, to všetko ponúka jeden z najznámejších príbehov Arthura Conana Doyla.

O čo tu ide? Ide o napínavý prípad, ktorý na prvý pohľad nevyzerá ako zločin a práve preto zaujme Sherlocka Holmesa a jeho priateľa doktora Watsona. Zdá sa, že je všetko v poriadku, ale aj tak je smrť sira Charlesa Baskervilla opradená akousi temnou záhadou...

 

Niečo zo slovenskej literatúry?

Obálka knihy Ruda Slobodu - Jeseň

A keď už tu máme jeseň, prečo nie zrovna Jeseň od jedného z najzaujímavejších a najvýznamnejších autorov druhej polovice 20. storočia?

Próza Jeseň sa odohráva v 90. rokoch 20. storočia. Udalosti denného života, práca na divadelnej hre, nový scenár, prestrihy do minulosti, blízke osoby (žena, dcéra, vnučka, ale aj mŕtvi rodičia), svet (prímestská dedina, niečo z Bratislavy), to všetko poprekladané reflexiami najmä na biblické témy. Ale nechýba ani politika či vyhranený názor na práve aktuálny problém – rok 1989.

 

Niečo romantické do nepekného počasia?

Obálka knihy Emily Bronteovej - Búrlivé výšiny.

Tak vyskúšajte klasický príbeh Búrlivé výšiny.

Jana Eyrová napísala príbeh ideálny na čítanie za daždivého počasia, pod dekou a s teplým čajom. Dej sa odohráva v pustých vresoviskách yorkshirského panstva,  kde okrem nehostinného prostredia  sú aj vzťahy medzi protagonistami „do plaču“. Búrlivé výšiny sú napínavým mystickým príbehom plným vášne, zrady a pomsty.

Dej: Pán Lockwood, nájomca usadlosti Drozdovo, je prinútený jednej noci nájsť prístrešok v neďalekej usadlosti Búrlivé výšiny. Dozvedá sa o búrlivých udalostiach, ktoré sa udiali na panstve pred mnohými rokmi: o vášnivej láske najdúcha, mladého cigána Heathcliffa, a slečny Kataríny Earnshawovej, dcéry pána domu, ktorá ho zradila.

 

Nebojíte sa hororov?

Obálka knihy od Stephena Kinga - To.

Kniha od najčítanejšieho autora hororov Stephena Kinga, ktorú ste aktuálne mohli vidieť v kinách, my ale vieme, že kniha je kniha!
O čom je príbeh? To, niečo neurčité, zlá sila, ktorá ovláda obyvateľov mestečka Derry, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Oddajte sa strachu a zimomriavkam a pustite si hrôznostrašného klauna do svojich predstáv.

 

A čo detský čitateľ?

Pre malinké deti odporúčame knihu o Ježko Pichliačikovi, s ktorým deti prežijú náročný deň plný dobrodružstiev.
Okrem toho nájdete u nás mnoho kníh, ktoré ukážu deťom ako si poskladať šarkana, vyrezať tekvicu, alebo vyrobiť srandovné figúrky z gaštanov a zápaliek. Detská tvorivosť sa dá predsa rozvíjať aj hravo:)

 

Peknú jeseň želáme.

O dostupnosti titulov sa informujte po kliknutí na obrázok knihy alebo na príslušnej pobočke u svojej knihovníčky.

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.