Každá pomocná ruka je pre umenie a kultúru dôležitá

Tak už to v živote chodí. Bez partnerov a priateľov to jednoducho nejde. A pre knižnice to platí dvojnásobne. Preto si ceníme rôzne možnosti žiadania finančnej podpory na realizáciu zaujímavých a dôležitých projektov, napríklad na rozširovanie knižničného fondu. Veď čo by sme to boli za knižnicu bez kníh?

Vďaka dotácie z Fondu na podporu umenia majú naše knižnice pre vás, čitateľov, opäť bohatšiu ponuku kníh. Pribudli knihy z odbornej a náučnej literatúry, ale aj bestsellery v rámci knižných noviniek, knihy pre detského aj dospelého čitateľa.
Koľko kníh sme zakúpili?

Je to presne 361 zväzkov kníh, ktoré boli rozdelené do Ústrednej knižnice a štyroch pobočiek KR. Celkom bolo zakúpených 43 kníh z odbornej literatúry pre dospelých, 185 kníh z beletrie pre dospelých a 133 kníh pre detských čitateľov. Veríme, že kúpená literatúra prispeje k úspešnému pôsobeniu na všetky kategórie čitateľov našej knižnice.

A teda ďakujeme Fondu na podporu umenia za to, že v konečnom dôsledku podporujete súčasné umenie a kultúru.

Fond na podporu umenia

11. diel - ÚK Miletičova, 3. časť

Aj tentokrát sme sa vybrali do Ústrednej knižnice Knižnice Ružinov na Miletičovej 47, aby sme pre vás natočili ďalší diel Letného video seriálu "Prezraď mi, čo čítaš". Tentokrát to bolo také "rozlúčkové" rozprávanie...