Čítajme si... (2019)

„ČÍTAJME SI“ ... 2019

Linka detskej istoty, n.o. v spolupráci s partnermi organizuje už 12. ročník detského čitateľského maratónu: „ČÍTAJME SI“ ...2019. Cieľom projektu je posilniť aktivity, ktoré podporujú čítanie u detí, pretože pre rozvoj osobnosti dieťaťa i mladého človeka má kniha nenahraditeľný význam. Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby. Vytvára priestor pre tvorivosť, dáva možnosť v ohraničenom čase na identifikovanie sa s postavami, ponúka chvíle intimity, možnosť byť sám so sebou, relaxovať. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumieť pojmom.

Knižnica Ružinov sa do projektu „Čítajme si...“ zapája pravidelne už niekoľko rokov, a  v tomto roku sa budú deti „pretekať“ v čítaní na troch pobočkách Knižnice Ružinov:

  1. ÚK Miletičova 47 pozvala na čítanie žiačikov zo ZŠ Ružová dolina – II., III., IV. ročník a  zo ZŠ Kulíškova – I. ročník 
  2. Pobočka KR - Na úvrati 52 privíta na „čítačky“ žiakov III. ročníka ZŠ Vrútocká 58
  3. Na pobočke KR - Bachova 7  si preveria svoje čitateľské zručnosti žiaci zo ZŠ Nevädzova 4 – štvrtý ročník.  

Koordinátorka podujatia v Knižnici Ružinov je Eva Gomolčáková.

V roku 2018 sa do projektu zapojilo 46 040 čítajúcich detí z celého Slovenska a veríme, že aj v tomto roku Knižnica Ružinov  prispeje nielen k rekordu, ale podporí aj hlavný cieľ projektu – motivovať deti k čítaniu.

 

O projekte „Čítajme si ... 2019“ a hlavnej činnosti neziskovej organizácie Linka detskej istoty sa dozviete na adrese internetovej siete: http://www.ldi.sk/podujatia/citajme-si/

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.