Čítačky 2020 - O hradoch...

ČÍTAČKY O hradoch – Bratislavský hrad a Červený kameň

 

Aj v tomto roku, na pobočke ÚK Miletičova 47 pokračuje cyklus podujatí ČÍTAČKY a 30. januára 2020 boli čítačky venované téme "povesti o hradoch". Čítalo sa z knihy Slovenské povesti z hradov a zámkov od autorky Violy Jakubičkovej. Pravidelnými hosťami podujatia sú rodičia s deťmi a komorné prostredie „malej detskej čitárne“ bolo opätovne zaplnené.  Rodičia a deti si  vypočuli príbehy, ktoré sa takto mohli odohrať v minulosti. Hlavným zámerom podujatia je propagácia rodinného čítania a zapájanie rôznych skupín obyvateľov Ružinova do komunitných aktivít. Inovatívnou formou realizácie podujatia je zverenie prípravy podujatia dobrovoľníčkam – gymnazistkám z „Metodky“. Čítačiek sa zúčastnila aj riaditeľka KR Mgr. Eva Pindjáková a stálou návštevníčkou je vedúca služieb Mgr. E. Gomolčáková, ktorá privítala pani riaditeľku, rodičov a samozrejme deti.

A čo sa dialo na čítačkách? Viedli  sa rozhovory k téme, ale aj „mimo témy“ a v druhej časti podvečernej hodinky sa deti mali možnosť venovať tvorivosti – vymaľovaniu hradu podľa výberu alebo trochu ťažšej úlohe – vyplneniu tematickej krížovky. Deti sa usilovne pustili do maľovania a lúštenia krížoviek, všetky boli veľmi šikovné, predsa však veľmi chválime malého Matúška - prváčika, ktorý si vybral krížovku a vyplnil ju celkom sám. Čo bolo v tajničke?  „Život na hrade“.

POZÝVAME VÁS NA ĎALŠIE ČÍTAČKY:

Knižnica v „Čítačkách“ pokračuje a 13. februára 2020, o 17.00 hod., ÚK Miletičova 47 sa bude čítať o „Mozartovi – rozprávka o hudobnom géniovi“ z „Veľkej knihy európskych rozprávok“, od Ľubomíra Feldeka.

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.