Čítačky

“ČÍTAČKY"

„Večer s knihou – Zahráme sa s hocičím“ 

Vo štvrtok, 14.3.2019, sa v Ústrednej knižnici Ružinov na Miletičovej ulici konalo podujatie „Čítačky“ s podtitulom „Zahráme sa s hocičím“, na motívy rovnomennej knihy od spisovateľky Zuzany Štelbaskej.

Prevahu účastníkov verejne prístupného podujatia tvorili žiaci prvého stupňa základných škôl, ale zabavili sa aj ich rodičia. Prekvapili nás aj páni s kamerou z Televízie Ružinov, ktorí niekoľko detí vyspovedali. Priateľov knihy a čítania sme privítali krátkym rozprávaním o „Marci - mesiaci knihy“ a úvodnou diskusiou o čítaní. Rozprávali sme sa s deťmi o ich čitateľských návykoch a obľúbených knihách.

Prečítali sme si  kapitolu z hravej knihy, ktorá nám poslúžila ako návod na tvorivé aktivity – vyrábanie látkových lôpt. Zapojili sa všetci. Čas pri aktivitách sme si spestrili rozprávaním o rôznych okrúhlych a guľatých predmetoch a o detských preferenciách trávenia voľného času v prípade, že vonku je škaredé počasie. S vyrobenými loptičkami sme sa samozrejme pohrali .

Pred odchodom si deti aj dospelí vypožičali knižky a  ako odmenu si domov niesli rôzne drobnosti, okrem iného aj osemsmerovky a maľovanky, ktoré sme nestihli vyriešiť a vymaľovať počas vyhradeného času. 

Návštevníci podujatia odchádzali s dobou náladou, a úsmevom a my sa tešíme na ďalšie stretnutie podobného druhu.
-ič-

 

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.