BRATISLAVA INLINE 2019 – „Čítačkovská oddychovka v parku“

BRATISLAVA INLINE 2019 – „Čítačkovská oddychovka v parku“

 

Posledný školský deň Park Andreja Hlinku ožil akciou, ktorú usporiadali organizátori z bratislava-inline a Knižnica Ružinov, opätovne zapojením sa Ústrednej knižnice Miletičova, ktorá zorganizovala podujatie ako súčasť prázdninovej akcie Prečítané leto, ktorá sa stáva v Knižnici Ružinov tradíciou (www.precitaneleto.sk). Mnohí oddychujú s knihou v ruke, alebo sa prechádzajú v parku, prípadne venčia domáceho miláčika, a aj preto organizátorky z Miletičovej podujatie koncipovali ako „Čítačkovskú oddychovku v parku“. Ivanka Černáková čítala z knihy „Justínka a asistenčný jednorožec“ od Kateřiny Maďarkovej, rozprávalo sa o fantázii, deti kreslili, vyrábali záložky do kníh, diskutovalo sa o knižných hrdinoch a deti hrdinom vyberali superschopnosti. Ďalším bonusom podujatia bolo, že malo rodinný charakter, čo zdokumentovala na záberoch Martinka Filová. Program spestrila Katka Košibová (Ivankina sestra) so svojimi borderkóliami Story a Mayou, ktoré predviedli množstvo trikov od jednoduchých povelov až po slalomy, cúvanie a prekladanie nôh. Hravé psíky mali u detí mimoriadny úspech a Katka im dovolila Story a Mayu aj pohladkať.  

Dievčatá z Miletičovej nezabudli propagovať projekt Prečítané leto, ktorého hlavným zámerom je podporiť čítanie detí hravou formou aj počas letných prázdnin. Príjemné letné počasie prialo akcii pod holým nebom, ale podvečer bol ideálny aj pre rozhovory o živote, knihách, autoroch, čítaní, čo sa odzrkadľuje aj v spokojných tvárach riaditeľky Knižnice Ružinov Dariny Horákovej a vedúcej služieb Evy Gomolčákovej.

Spriazneným dušiam ponúkame nový pozdrav „Do čítania“ a tešíme sa na návštevu čitateľov v Knižnici Ružinov aj počas letných mesiacov.

Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.