Biblioboxy a ich účel

Milí naši spoluobčania, či už čitatelia, návštevníci, ale samozrejme aj vy všetci ostatní, ktorí našu knižnicu nenavštevujete, ale všimli ste si, že postupne pred našimi pobočkami pribúdajú biblioboxy, ktoré majú skvalitniť služby našej knižnice a ako sme už písali, umožňujú našim čitateľom vrátiť knihy aj v čase keď je knižnica zatvorená.
 
Znovu musíme pripomenúť aj to, že tieto biblioboxy sú určené len na vrátené knihy zapožičané v našej knižnici na konkrétnej pobočke, kde sa bibliobox nachádza. Bohužiaľ, stále sa nájdu medzi nami jednotlivci, ktorí naše biblioboxy používajú ako kontajnery na odkladanie svojich vlastných – starých kníh. Často špinavých, roztrhaných a ináč znehodnotených. Tým zbytočne zaplnia priestor určený pre naše knihy a zároveň pri tom prichádza aj k ich poškodeniu.
 
Prosíme vás preto, ak sa chcete zbaviť starých a nepotrebných kníh, odneste ich na rôzne burzy kníh (najbližšiu organizuje mestská knižnica), ponúknite ich antikvariátom, penziónom, či priateľom, v tom krajnom prípade zberným surovinám. Aj knižnica to tak občas musí urobiť a vzhľadom na to, že vaše staré knihy nevieme využiť, je úplne zbytočné potajomky ich hádzať do biblioboxov. 
 
Za pochopenie Vám ďakujú Vaši ružinovskí knihovníci!
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.