Ako sme v knižnici hľadali

Išlo o najobľúbenejšiu detskú knihu za rok 2014. A nebolo to veru ľahké hľadanie, aj keď by si niekto povedal, že veď máte počítače, tak aký problém zistiť, čo deti najviac čítajú. Veru, že sme si to aj zistili, ale potom sme si povedali, čo už taký stroj môže vedieť, najlepšie bude opýtať sa priamo detí a uvidíme, či to, čo tvrdí počítač, je pravda, alebo sa tie knižky len prenášajú hore-dole.
 
Poprosili sme preto ružinovských školákov a ich pani učiteľky o spoluprácu a tak vznikla súťaž pre prvý stupeň základných škôl, kde deti kreslili alebo písali o svojej najobľúbenejšej detskej knihe, ktorú si požičali z Knižnice Ružinov a samozrejme ju aj prečítali. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Týždňa slovenských knižníc od 23. 3. do 27. 3. 2015 a to každý deň na inej pobočke našej knižnice.
 
A deti nás nesklamali, práve naopak, kreslili a písali, až sa na všetkých našich pobočkách nakopili hromady výkresov s obrázkami alebo textami o knihách naozaj od A po Z. Takže posledný marcový týždeň sme vyzdobili priestory našich pobočiek obrázkami najobľúbenejších detských kníh a vyhlásili víťazov (veď išlo tak trochu aj o súťaž), ale nielen prvých troch ako to býva v klasických súťažiach, ale snažili sme sa odmeniť (aspoň drobnosťou) všetkých, ktorý sa našej súťaže zúčastnili.
 
No najdôležitejšie je, že sme našli to čo sme hľadali a tak môžeme prezradiť, že najobľúbenejšie detské knihy v našej knižnici v roku 2014 boli: „Harry Potter“, „Grázlik Gabo“ a „Denník odvážneho bojka“ (prvé 3 miesta). Ale deti kreslili a písali aj o „Danke a Janke“, „Smelom zajkovi“, knižkách od Gabriely Futovej , Thomasa Brezinu, ale aj o knižkách náučných, s básničkami či dokonca s vtipmi.
 
Tak vidíte, nie nadarmo sa hovorí, že kto hľadá aj nájde, a nielen nájde, ale aj zistí to, čo sme tušili. Ale deti nám to znovu potvrdili, že dobrá kniha a dobrá knižnica má aj dnes svoje čaro, ktoré žiadna moderná technika nenahradí.
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.