Ako sa zachovať v krízových situáciách pri cestovaní v konfliktných oblastiach

,,Ako sa zachovať v krízových situáciách pri cestovaní v konfliktných oblastiach“

Pobočka KR Na úvrati 52 dňa 10. februára 2020 opätovne privítala dobrodružného cestovateľa Petra Gregora. „Dobrodružný“ v cestovateľských zážitkoch Petra neznamená „nezodpovedný“, práve naopak. Z jeho cestovateľských zážitkov vyznieva, že aj v „nebezpečných“ krajinách sa môžeme pohybovať bezpečne, ak rešpektujeme zvyky, kultúru a mentalitu národa a podriadime sa pravidlám.

Autentické zážitky Petra Gregora sú pre študentov vždy atraktívne a v tento deň si ho prišli  vypočuť, ale aj klásť zvedavé otázky,  študenti zo SOŠ Ivanská cesta, ktorí sú Na úvrati pravidelnými návštevníkmi.  Peter prednášal o navštívených krajinách  - Irak, Afganistan, či Somálsko, a na zažitých príhodách a vlastných skúsenostiach demonštroval „riziká“ cestovania v týchto bežnými turistami málo navštevovaných   destináciách. Do Petrovho „bedeckera“ pribudla ďalšia navštívená krajina Severné Írsko a študenti si mali možnosť vypočuť, ale aj vidieť zaujímavú dokumentáciu z jeho poslednej cesty. Študenti Petra vždy počúvajú so záujmom a v diskusii ho zaplavili množstvom otázok, na ktoré ochotne odpovedal.

Peter, šťastnú cestu a návrat, z ďalšej navštívenej krajiny a zastav sa v Knižnici Ružinov, kde ťa vždy vrelo očakávame

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!

SWAP kníh a hier pre deti 2020 - pozvánka

VYMEŇTE DETSKÉ KNIHY A HRY ZA INÉ!

Bratislava - moje mesto 2020

Mestská knižnica v Bratislave vyhlasuje 10. ročník súťaže literárnej a výtvarnej tvorby školákov BRATISLAVA, MOJE MESTO 2020...

Archív pozvánok