20. narodeniny Harryho Pottera

20. NARODENINY HARRYHO POTTERA

 
V predchádzajúcich rokoch bol Marec - mesiac knihy NAJ mesiacom v našom knihovníckom svete. Na našich pobočkách sa konalo mnoho podujatí, aj niekoľko v priebehu jedného dňa, no tento rok je všetko inak. Knižnice sú od 10. marca 2020 zatvorené, knižky smutne stoja v policiach a čitatelia sú nútení tráviť čas doma.
Napriek tomu sme stihli v priebehu prvých marcových dní uskutočniť niekoľko zaujímavých knižničných podujatí. Medzi najúspešnejšie a najvydarenejšie môžme zaradiť oslavu 20. narodenín Harryho Pottera, presnejšie 20. výročie prvého vydania slovenského prekladu tejto knihy.
Pre žiakov základných škôl v Ružinove sme pripravili veľa zaujímavostí o knihách o Harry Potterovi, o ich autorke a hlavných hrdinoch, a tiež sme pripravili aj zaujímavý kvíz, ktorý nájdete aj na našej webovej stránke. Podarilo sa nám osloviť žiakov ZŠ Ružová dolina, ZŠ Vrútocká a ZŠ Nevädzova, ktorí sa s nadšením zúčastnili tohto podujatia. Spoločne sme strávili príjemnú hodinku v priestoroch pobočiek Na úvrati 52, Bachova 7 a ÚK Miletičova 47.
Ako to vyzeralo pri našich stretnutiach, to najlepšie ilustrujú fotografie v našej galérii... A prinášame vám aj príspevok z Televízie Ružinov, ktorý si môžete pozrieť na:
http://www.tvr.sk/tvprogram/ruzinovske-spravy/ruzinovske-spravy/2020-03-05-173000
Letný video seriál
files/gallery/1537/1537-thumb-s.jpg

1. diel - Jana Klenovičová

Čo je Letný videoseriál? A prečo vznikol? Pozrite si úvodné video!


Viac
Pozývame vás
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.