Odporúčame

V rubrike nové knihy si môžete prezrieť, aké novinky sme dostali. Čo vám z nich odporúčame? 
 

 

ODPORÚČAME DETEKTÍVKU

Agatha Christie – Tragédia v troch dejstvách

Obálka knihy Tragédia v troch dejstvách.

Ďalšia zo série kníh kráľovnej detektívok Agathy Christie o výnimočnom detektívovi Herculovi Poirotovi, v ktorej sa presunieme do priestorov divadla, ktoré spisovateľka tak zbožňovala. Prvýkrát bola táto kniha vydaná v roku 1934, tentokrát si ju môžete prečítať v slovenskom preklade. Podarí sa vám zistiť kto je vrah skôr ako Poirotovi?

 

ODPORÚČAME ROMÁN

Coolen Hooverová – Končí sa to nami

Obálka knihy Končí sa to nami.

V rubrike Nové knihy sa vyskytlo niekoľko skvelých románov pre ženy, ktoré stoja za pozornosť, avšak tento novodobý román od spisovateľky Colleen Hooverovej vás dojme, inšpiruje a ak ste žena, určite si ho zamilujete. Prečo odporúčame práve tento? Pretože je iný, nepredvídateľný a veľmi citlivo rozoberá tému domáceho násilia.

 

ODPORÚČAME ŽIVOTOPIS

Mária Zlatníková – Mária Terézia : miluj a panuj

Obálka knihy Mária Terézia.

Ako byť súčasne matka, manželka aj panovníčka? Kniha Márie Zlatníkovej mapuje prvé roky panovania Márie Terézie, ktorá bola silná, odvážna a veľmi múdra. V knihe nenájdete len suché fakty, skôr sa orientuje na jej citový život, preto ju odporúčame aj pre nenáročných čitateľov.

 

ODPORÚČAME HUMORNÝ ROMÁN

Adela Jasenovcová – Denník aktívnej matky

Obálka knihy Denník aktívnej matky

Ak ste fanúšičky kníh Kristíny Farkašovej a radi čítate o strastiach a radostiach materského života, tento román je určený priamo pre vás. Kniha je písaná formou krátkych poviedok, takže sa nemusíte báť, že vám niečo ujde, ak v rýchlosti musíte odbehnúť za vašimi deťmi :)

 

ODPORÚČAME ODBORNÚ LITERATÚRU

Joyce Russell - Zeleninová záhrada : 30 projektov ako získať lepšiu úrodu

Obálka knihy Zeleninová záhrada

Prišla jar a to znamená aj návrat do záhrad. Táto kniha obsahuje presné postupy a zoznamy potrebných materiálov, takže si ľahko môžete zlepšiť svoju úrodu a chrániť ju napríklad aj pred škodcami.
Pre záhradkárov odporúčame aj viac kníh z tejto kategórie, ktoré si môžete prezrieť v online katalógu.

 

ODPORÚČAME LITERATÚRU PRE DETI

Pavla Hanáčková a Lihn Dao - Prečo je tučniakom zima alebo ako sa zvieratá prispôsobujú prostrediu

Obálka knihy Prečo nie je tučniakom zima

Táto detská encyklopédia s krásnymi ilustráciami a prehľadným textom zabaví deti na dlhý čas. Môžete ju čítať spolu s nimi, no môže sa stať, že natoľko inšpiruje, že si budú chcieť vaše deti zabezpečiť rybičky alebo korytnačku do vašej domáctnosti, aby ju mohli bližšie pozorovať a aplikovať svoje poznatky :)

 

Po kliknutí na názov knihy vás stránka presmeruje na online katalóg, kde si môžete overiť dostupnosť kníh. O ich dostupnosti sa môžete informovať aj na pracoviskách Knižnice Ružinov, máme 5 pobočiek po celom Ružinove.

 

Zdroj obrázkov: martinus.sk