PODUJATIA

Archív podujatí - rok 2005

 

Rýchlik Pomalík (28.11.2005)

Knižnica Ružinov sa rozhodla rozvinúť  doslova a dopísmena myšlienku „v zdravom tele zdravý duch“. A začala hneď od detí. Nadviazala spoluprácu s Ružinovským športovým klubom (RŠK). Nepriaznivé počasie prinútilo deti prejsť  z ihriska do teplej klubovne, kde ich 28. novembra 2005 o 14.00 hod. Rýchlik Pomalík na mračne odviezol a zastavil až v Zázračne. Bol to neobyčajný literárny vlak s 8 vozňami a z každého z nich vystúpila 1 knižka Daniela Heviera plná básničiek, hier a súťaží, ktorá stratila z názvu aj 1 písmenko. Zo stratených písmeniek nakoniec deti poskladali tajničku, názov poslednej stanice – názvu poslednej knižky. A okrem rušňovodičky a výpravčíčky Janky mal vlak aj sprievodkyňu a medzi deti prišla, ako ukazujú nasledujúce zábery, aj ružinovská televízia. Športovo – literárne stretnutia malých „literárnych športovcov“ budú pokračovať aj v budúcnosti.

 

Literárna kaviareň (16.09.2005)

Všade dobre, doma najlepšie, hovorí známe slovenské príslovie a tvrdí to i hádam najznámejšia Ružinovčanka Kamila Kay Strelková i napriek tomu, že má v rukách stále Letenku... raz do raja, raz do sveta, inokedy do minulosti, či do Bratislavy. O tom, že „stará láska nehrdzavie“, presvedčila čitateľov a návštevníkov literárnej kaviarne v septembri 2005. Táto americká Slovenka a Ružinovčanka, úspešná podnikateľka, spisovateľka a rozprávačka si k prezentácii svojich kníh pozvala významných hostí: spevákov Noru Bláhovú, Zdenka Sychru a bývalú hlásateľku Máriu Dacejovú - Schlosserovú. Popoludnie plné hudby, vážneho i veselého slova a spevu moderoval herec Juraj Sarvaš. Príjemné chvíle doplnila autogramiáda, predaj kníh a chutné pohostenie, ako o tom svedčia i nasledujúce fotografické zábery.

 

 

Stretnutie mladých literátov - krajanov zo slovenských gymnázií (12.07.2005)

V Ústrednej knižnici KR na Miletičovej 47 sa uskutočnil 16. ročník stretnutia mladých literátov - krajanov zo slovenských gymnázií v zahraničí. Treba pripomenúť, že toto stretnutie bolo na pôde Knižnice Ružinov už siedme v poradí. Hlavnou postavou a hosťom tohto stretnutia bol Milan Ferko, spisovateľ a publicista, ktorý v skratke priblížil a ozrejmil mladým krajanom mnohé zaujímavé skutočnosti zo slovenskej histórie a samozrejme, diskutoval s nimi aj o procese literárnej tvorby a o problémoch umenia a kultúry vôbec.

 

Hovory D - Eko-Info (06.05.2005)

Eko-Info je názov edukačného vzdelávacieho projektu, ktorý vznikol z iniciatívy organizácie Greenpeace v spolupráci aj s knižnicou a týka sa ochrany životného prostredia. Knižnica Ružinov sa do projektu zapojila. Svoju tradičnú panelovú diskusiu stredoškolákov s významnými hosťami pod názvom HOVORY D zamerala na „zelenú tému“. Vytvorila priestor hosťom Klaudii Bednárovej, koordinátorke projektu Eko-Info, Jurajovi Rizmanovi, tlačového hovorcovi Greenpeace a poslanom m.č. Ružinov, v rámci ktorého získali mladí ľudia podrobnejšie informácie z rôznych oblastí životného prostredia. Hovory D doplnil aj „vážno-nevážny“ test, za správne vyplnenie ktorého získali 3 účastníci knižné dary.

 

Noc s Andersenom (Noc v knižnici) (2. roč.) (30.03.2005)

Ružinovské deti sa zapojili v roku 2004 do celoslovenského súťažného čitateľského projektu „Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty“. Jeho vyvrcholením bolo nočné putovanie s cestovnou kanceláriou “Cestou – necestou” do krajiny H. Ch. Andersena – Rozprávkova noc v marci 2005.

 

Počítačový kurz pre seniorov (1. roč.) (01.01.2005 - 31.12.2005)

Prvý ročník počítačového kurzu pre seniorov sa uskutočnil v Ústrednej knižnici KR na Miletičovej 47. Vzhľadom na veľký záujem zo strany verejnosti i samotných seniorov bude Knižnica Ružinov organizovať  počítačové kurzy i v ďalších rokoch.

 

ONLINE KATALÓG KNÍH

SLEDUJTE NÁS

SPÝTAJTE SA KNIŽNICE

Zavolajte nám
+421 2 44 456 036

Napíšte nám
kniznica@kniznica-ruzinov.sk

ANKETA

Využili ste možnosť e-kníh?

Áno 67 %
Ja nie, ale viem o niekom 16 %
Napíšte nám

* Povinné položky