Týždeň slovenských knižníc (13. - 17.marec 2017)

“Knižnice pre všetkých”

motto Týždňa slovenských knižníc (13. - 17.marec 2017)

Motto vystihuje podstatu knižnice - byť dostupný pre každého. Byť tu pre ľudí, ktorí túžia po kvalitnejšom vzdelaní, ktorí majú radi kultúru a najmä knihy, ktorí hľadajú skvalitnenie života a duševné obohatenie. Nie každý vie, že knižnice sú tu pre neho. Preto sa vám každý rok v marci  pripomíname v rámci celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc.

Zapisujeme nových čitateľov zadarmo, oneskorencom odpúšťame pokuty za vrátenie kníh, počet podujatí pre deti v tomto týždni výrazne vzrastie. Knižnica otvára svoju náruč a robí veľa pre to, aby ste si ju všimli.

Informácie o akciách v Knižnici Ružinov počas Týždňa slovenských knižníc 2017.

V marci robíme tento malý ústupok, hoci sami peniaze potrebujeme. Preto máme zápisné, aby sme mohli vyzbierané peniaze použiť na chod knižnice, ktorú by sme aj bez tejto podpory inak mohli zavrieť.

Marec, to je aj obdobie daňových priznaní a vtedy pozeráme na každú korunku. Dôchodky tiež nie sú postačujúce, vreckové od rodičov vystačí akurát tak na kofolu. My v Knižnici Ružinov si to uvedomujeme a často o týchto starostiach z vašej strany počúvame. Vieme, že vaše 2% radšej darujete na nadácie pre ľudí s ťažkým osudom a za 4 eurá máte napríklad jeden obed.

V Knižnici Ružinov sa snažíme cenník našich služieb nastaviť vždy tak, aby sme vyhoveli každému. Viete ako: aby aj koza zostala celá, ale aj vlk sýty.

Ročné zápisné je stanovené

pre dospelého na 4 eurá

pre dôchodcov a ľudí so ZŤP na 2 eurá

deti do 15 rokov môžu navštevovať knižnicu zadarmo

Jana Martišková nafotila pre Knižnicu Ružinov sériu fotografií a táto je jednou z nich.

Kladiete si otázku, čo knižnica robí s našimi peniazmi?

V prvom rade vám ponúkame široký výber kníh každého žánru a to dokonca aj bestsellery a najnovšie tituly. Neustále obnovujeme náš fond a dopĺňame klasické vydania, ktoré inde nenájdete. Okrem kníh u nás nájdete aj časopisy

Robíme pre vás podujatia – a to ZADARMO. Pre dospelých pripravujeme príjemné posedenia s významnými osobnosťami na zaujímavé témy. Vstupné si od vás nepýtame a ani nikdy pýtať nebudeme, opýtame sa vás len, či si dáte čaj alebo kávu :)

Pre deti a školy sa pripravujú veľa podujatí so vzdelávacím charakterom, ktoré podporujú ich čitateľskú gramotnosť.

Detský čitateľ je u nás do 15 rokov spoplatnený sumou 0 eur – vaším príspevkom umožňujete viac deťom čítať a mať možnosť navštevovať knižnicu zadarmo. Sú tu pre ne v ponuke klasické aj moderné rozprávky, zaujímavé encyklopédie, literatúra pre mladých, aj povinné čítanie do školy.

Pre seniorov ponúkame elektronické služby - zadarmo. Či už si potrebujú oskenovať recept z časopisu, napísať email vnučke do Ameriky alebo prosto len chcú „kráčať“ s dobou. Ak aj vy chcete naďalej podporovať moderné babičky, podporte aj knižnice. Počítače sú pre ne zadarmo  (podmienkou je len členstvo, ktoré je pre ne zvýhodnené).

Pri najbližšom platení zápisného porozmýšľajte čo všetko sa dá robiť so štyrmi eurami… A vedzte, že investovať ich do knižnice je správna voľba.

45-ročné poobhliadnutie sa

Knižnica Ružinov, ktorá si pripomína 45. výročie svojho vzniku, pozýva na výstavu...

Archív pozvánok