Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša

Knižničné Vianočky

„Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša“

 

Všetci už cítime v ovzduší to  vianočné obdobie, ktoré nás obalilo svojou magickou atmosférou, obdobie, ktoré máme najradšej zo všetkých. Celý mesiac december sa nesie v duchu snehových vločiek, trblietajúcich sa ozdôb a vône cukroviniek, preto sme sa rozhodli pozvať k nám do Ústrednej Knižnice – Miletičova 47 na Mikuláša žiakov 3. ročníka zo ZŠ Ružovej doliny, aby si aj oni oddýchli od povinností a načerpali atmosféru predvianočného obdobia - Adventu. 

V rámci stretnutia sa deti  zapojili do projektu „Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša“, ktoré pravidelne vyhlasuje združenie Celé Slovensko číta deťom o.z., tentokrát sa celoslovenská aktivita realizovala v dňoch 4. – 8. decembra 2017. Knihovníčky v úlohe mikulášskych škriatkov, Gabriela a Zuzana, prečítali deťom príbehy zo slovenskej knihy „Moja vianočná knižka“ od Stanky Preclíkovej Wűrfl. Vďaka príbehom sa dozvedeli žiaci aj mnohé zaujímavosti zo sveta, napríklad, že vo Veľkej Británii oslavujú ľudia Boxing Day, ktorý sa netýka boxu, ako to názov evokuje, ale je to veľmi šľachetný deň, počas ktorého ľudia obdarujú núdznych zväčša vo forme jedla, oblečenia alebo peňazí. V Taliansku nosí darčeky čarodejnica a v Rusku Dedo Mráz spolu so Snehulienkou.

Po predvianočnom rozprávkovom čítaní za sprievodu  vianočnej hudby sa deti pustili do výroby vianočných ozdôb, ktoré mali potom darovať tým, na ktorých im najviac záleží: kamarátom, rodine a na naše prekvapenie obdarovali aj nás ☺ a nielen ozdobami, ale aj krásne nacvičenou mikulášskou pesničkou. Na záver vianoční škriatkovia odmenili deti, za celoročnú usilovnosť a pravidelné čitateľské návštevy, a nezabudli ani na svoju starostlivú pani  učiteľku.

-gs-

 

 

 

Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.