Beseda s mladým autorom Pavlom Chodúrom

Dňa 1. februára 2017 o 17:00 Knižnica Ružinov pre svojich čitateľov pripravila podujatie, na ktorom uviedla knihu Pavla Chodúra Zomiera mladý ten, koho Bohovia milujú. Na podujatí sa zúčastnilo vyše 30 ľudí, ktorí prišli podporiť a osláviť spolu s autorom jeho literárny počin. Študovňa Ústrednej knižnice na Miletičovej, bežný knižničný priestor, v ktorom ste obklopení knihami, sa tak stal na jeden večer výnimočným.

 

Priestor študovne v ÚK na Miletičovej 47 s účastníkmi podujatia

 

S Pavlom sme v minulosti spolupracovali na podujatí Cestujem a píšem, na ktorom rozprával svoje zážitky z jeho dobrodružnej cesty do Indie. Nielen táto cesta, ale aj životné príbehy a schopnosť vnímať svet inými očami mu dopomohli k napísaniu výnimočného textu, ktorý si podľa nás zaslúžil viac čitateľov. Preto sme sa rozhodli v rámci našej edičnej činnosti, v ktorej podporujeme Ružinovčanov, mladých umelcov, či ľudí, s ktorými knižnica v minulosti spolupracovala, že mu s vydaním knihy pomôžeme. Kniha bola zaradená do edície Všeličo, ktorá sa tak stala už v poradí 26. publikáciou, ktorú Knižnica Ružinov vydala.

 

Autor číta úryvok zo svojej knihy.

 

Po rozhovore s autorom nám kolega a výkonný redaktor knihy pán Peter Kuzma povedal pár slov ku knihe a následne sme prešli ku slávnostnému krstu. Krstným otcom sa stal autor ilustrácií Tomáš Galata, ktorý symbolickým sypaním piesku uviedol knihu do života. 

Koniec podujatia patril osobným rozhovorom a gratuláciám pre spisovateľa, ktorý tak spolu so svojimi kamarátmi a známymi mohol prežiť tento výnimočný večer.
Sme veľmi radi, že môžeme podporovať kvalitnú literatúru a mladému autorovi želáme veľa úspechov do budúcnosti.

 

Pozývame vás

Kapitán Padák na aeroaute

Milé deti, pozývame Vás na stretnutie s pani spisovateľkou Kristínou Baluchovou!


... do súťaže BRATISLAVA, MOJE MESTO


... súťažiť s EX LIBRIS HLOHOVEC


Archív pozvánok
Facebook
YouTube
Info e-mailom

Ak si želáte dostávať najnovšie informácie, zadajte Váš e-mail.