Beseda s mladým autorom Pavlom Chodúrom

Dňa 1. februára 2017 o 17:00 Knižnica Ružinov pre svojich čitateľov pripravila podujatie, na ktorom uviedla knihu Pavla Chodúra Zomiera mladý ten, koho Bohovia milujú. Na podujatí sa zúčastnilo vyše 30 ľudí, ktorí prišli podporiť a osláviť spolu s autorom jeho literárny počin. Študovňa Ústrednej knižnice na Miletičovej, bežný knižničný priestor, v ktorom ste obklopení knihami, sa tak stal na jeden večer výnimočným.

Priestor študovne v ÚK na Miletičovej 47 s účastníkmi podujatia

S Pavlom sme v minulosti spolupracovali na podujatí Cestujem a píšem, na ktorom rozprával svoje zážitky z jeho dobrodružnej cesty do Indie. Nielen táto cesta, ale aj životné príbehy a schopnosť vnímať svet inými očami mu dopomohli k napísaniu výnimočného textu, ktorý si podľa nás zaslúžil viac čitateľov. Preto sme sa rozhodli v rámci našej edičnej činnosti, v ktorej podporujeme Ružinovčanov, mladých umelcov, či ľudí, s ktorými knižnica v minulosti spolupracovala, že mu s vydaním knihy pomôžeme. Kniha bola zaradená do edície Všeličo, ktorá sa tak stala už v poradí 26. publikáciou, ktorú Knižnica Ružinov vydala.

Autor číta úryvok zo svojej knihy.

Po rozhovore s autorom nám kolega a výkonný redaktor knihy pán Peter Kuzma povedal pár slov ku knihe a následne sme prešli ku slávnostnému krstu. Krstným otcom sa stal autor ilustrácií Tomáš Galata, ktorý symbolickým sypaním piesku uviedol knihu do života.

Koniec podujatia patril osobným rozhovorom a gratuláciám pre spisovateľa, ktorý tak spolu so svojimi kamarátmi a známymi mohol prežiť tento výnimočný večer.
Sme veľmi radi, že môžeme podporovať kvalitnú literatúru a mladému autorovi želáme veľa úspechov do budúcnosti.